* * * WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU WODNEGO * * *
 
STRONA GŁÓWNA OFERTA PROGRAMY  NASZ SPRZĘT CENNIK GALERIA     DOJAZD     KONTAKT

OFERTA

 

 

SPŁYW TRATWĄ PO BIEBRZY  

        Po długich zimowych miesiącach wreszcie słońce zaczyna mocniej przygrzewać. Łąki usłane są kaczeńcami, z oddali dobiega śpiew skowronka i klangor żurawia. Na rozległych rozlewiskach przysiadło stado gęsi by się pożywić i nabrać sił przed dalszą wędrówką na północ. To wszystko i dużo więcej można zobaczyć nad Biebrzą wiosną. Do podglądania i fotografowania  przyrody na olbrzymich rozlewiskach Biebrzy idealna jest tratwa. Stabilna, pakowna wyposażona w szczelny domek pozwala całymi dniami dryfować z prądem, bez potrzeby przybijania do brzegu.     

 

      SPŁYW KAJAKOWY - BIEBRZĄ

        Biebrza to miejsce niezwykłe. Tu pory roku można oznaczać kolejnymi gatunkami gniazdujących ptaków. Tokami batalionów i cietrzewi, postękiwaniem łosia na bukowisku i kluczami odlatujących żurawi. A i sama rzeka roztacza swe wody nieskończoną liczbą wijących się meandrów, kiedy indziej zaś rozlewa się kilometrami zmieniając torfowiska, bagna i starorzecza w jedno sięgające po horyzont rozlewisko. To wszystko może przyprawić obserwatora przyrody płynącego kajakiem przez Dolinę Biebrzy o zawrót głowy.

 

SPŁYW KAJAKOWY  - NETTĄ, KANAŁEM AUGUSTOWSKIM I BIEBRZĄ

    Szlak wodny rz. Netty, Kanału  Augustowskiego i Biebrzy jest bardzo urozmaicony. Netta wijąc się płynie przez niemal że bezludne tereny i podmokłe łąki szczególnie wiosną. Następnie Netta łączy się z Kanałem Augustowskim, gdzie na jego początku znajduje się pierwsza śluza -  Dębowo. Z śluzą Kanał wpada do królowej dzikich rzek - Biebrzy. Jej kręte koryto i leniwy prąd doniesie nas do Carskiej Twierdzy w Osowcu.

 

SPŁYW KAJAKOWY - JEGRZNIĄ I BIEBRZĄ

          Jegrznia jest prawym dopływem Biebrzy. Szlak wodny Jegrzni i Biebrzy jest  szczególnie atrakcyjnym dla miłośników przyrody i spokoju. Podczas spływu istnieje szansa spotkania, a nawet sfotografowania żyjących tu zwierząt takich jak bóbr, łoś, wydra oraz całej masy ptactwa błotno-wodnego.

 

 

PŁYWAJĄCE CZATOWNIE

         Z myślą o miłośnikach przyrody i fotografach zbudowaliśmy pływające czatownie, by ułatwić

podglądanie zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Konstrukcja tych sprzętów pozwala na swobodne przemieszczanie się zarówno korytem rzeki jak i po rozlewiskach. Co najważniejsze manewrowanie tym sprzętem jest proste i wystarczy tylko jedna osoba.

Tratwy wyposażone są w domek gdzie można spać, przygotować posiłek lub schronić się w czasie złej pogody. Nadrzędnym przeznaczeniem domku jest wykorzystanie jego  jako czatowni. Wyposażony w okienka ze wszystkich stron pozwala swobodnie operować sprzętem fotograficznym. Maskująca barwa tego sprzętu i zarzucona na wierzch siatka maskująca pozwala wtopić się w otoczenie. Mamy też przystosowaną pychówkę do zamaskowania.

ZAPEWNIAMY MIŁĄ I FACHOWA OBSŁUGĘ - ZAPRASZAMY !!!